top of page

dr n.med. Damian Warzecha

Ordynator Oddziału

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalista w zakresie ginekologii i położnictwa oraz androlog. Ukończył ponadto studia doktorancie w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, których zwieńczeniem był obroniony z wyróżnieniem doktorat pt. „Ewaluacja zaburzeń  płodności oraz jakości życia u kobiet z rozpoznaniem endometriozy” pod opieką Profesor Bronisławy Pietrzak. Obecnie kontynuuje kolejne szkolenie specjalizacyjne w zakresie rozrodczości i endokrynologii ginekologicznej. Uczestnik studiów podyplomowych Executive MBA w Ochronie Zdrowia SGH-WUM. Wykładowca w Katedrze Biomedycznych Podstaw Rozwoju i Seksuologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Obecnie na co dzień kieruje Oddziałem Ginekologiczno-Położniczym Szpitala Południowego w Warszawie. Uprzednio doświadczenie zdobywał w I Katedrze i Klinice Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie od początku swojej drogi zawodowej pracował jako lekarz oraz wykładowca akademicki, a w ostatnim czasie pełnił również funkcję Zastępcy Dyrektora do spraw medycznych.
Jego zainteresowania zawodowe skupiają się głównie na zagadnieniach związanych 
z położnictwem, ginekologią operacyjną, endokrynologią ginekologiczną oraz zaburzeniami płodności. W przeszłości współorganizator projektów szkoleniowych z zakresu położnictwa dla położnych, lekarzy i studentów: „Bezpieczny poród” oraz „Perineal Trauma – Prevention Education, Evaluation Repair & Scanning”.
Członek towarzystw naukowych, m.in. Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników, Polskiego Towarzystwa Andrologicznego oraz członek Zarządu Sekcji Płodności i Niepłodności Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.
Współautor szeregu prac naukowych, opublikowanych w polskich i zagranicznych czasopismach z zakresu położnictwa i ginekologii.

IMG_7168.jpg

Położna, ekonomistka, socjolog, MBA.

Absolwentka Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uczelni Łazarskiego, gdzie ukończyła studia podyplomowe w ramach organizacji i zarządzania badaniami klinicznymi. 

Doświadczony wykładowca (WUM, Akademia Nauk Stosowanych Mazovia). Doświadczenie w pracy położnej zdobywała w Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny oraz Szpitalu Solec Sp. z o.o. w Warszawie. Pełniła również funkcję położnej oddziałowej w Szpitalu Powiatowego Centrum Zdrowia w Otwocku w latach 2020-2023. 

W latach 2014-2015 w ramach projektu Fundacji Kultury Świata prowadziła warsztaty dla położnych na temat pracy z migrantkami, była współautorką publikacji „Aspekty zdrowia reprodukcyjnego w różnych kontekstach kulturowych”.

Następnie w latach 2015-2018 z ramienia Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego była członkiem zespołu realizującego projekt  IDEUs – eu w ramach programu Erasmus+ pt.: „Dedicated Education Units in Europe” prowadzonego przez pięć uniwersytetów europejskich. W roku 2016 roku odbyła staż szkoleniowy w Hospital Clinic w Barcelonie obejmujący podstawy wdrożenia idei mentoringu w praktycznym kształceniu studentów położnictwa. Była również członkiem zespołu realizującego projekt #ZdrowiPłodni, który był finansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020. W roku 2022 odbyła kurs szkoleniowy na Uniwersytecie w Genk (Belgia) w ramach programu ERAPlus+ „Clinical reasoning in nursing/midwifery education and clinical practice 2022-2024”, który miał na celu poszerzenie wiedzy na temat zastosowania w edukacji studentów klinicznego rozumowania.

Jest członkiem kolegium redakcyjnego biuletynu WOIPiP „Impuls” od roku 2018.

Od roku 2023  związana z Warszawskim Szpitalem Południowym pełni funkcję koordynującej pracę położnych Oddziału Ginekologii i Położnictwa. 

Jej obszary zainteresowań naukowych to m.in. realizacja opieki nad kobietą i dzieckiem w środowisku wielokulturowym, pomoc osobom doświadczającym strat prokreacyjnych oraz nowoczesna edukacja  studentów położnictwa. 

Magister Położnictwa, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Specjalistka pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego, założycielka wertykalnie.com, autorka publikacji i szkoleń dla położnych i lekarzy z zakresu prowadzenia porodu. Przez rok pracowała na misji w ekwadorskiej dżungli wspierając ciężarne i rodzące indianki. Jej pasją jest współpraca z rodzącą kobietą. Akt narodzin uważa, za apogeum kobiecej siły i sprawczości. W swojej praktyce stawia na porody wertykalne i ochronę krocza i taki cel przyświeca jej koordynując pracą Bloku Porodowego. Na codzień właścicielka psa Barego i miłośniczka sportu. 

Wspiera kobiety anglo i hiszpańskojęzyczne.

Nasi lekarze

  • dr hab. n. med. Anna Cyganek - specjalistka ginekologii i położnictwa

  • dr n.med. Piotr Czempiński - specjalista ginekologii i położnictwa

  • dr n. med. Agnieszka Gardyszewska - specjalistka ginekologii i położnictwa, Zastępca Koordynatora Oddziału Gienkologiczno-Położniczego

  • lek. Joanna Gąszczyk-Łukasik - specjalistka ginekologii i położnictwa

  • lek. Jakub Gruszka - specjalista ginekologii i położnictwa

  • lek. Jacek Korbecki - specjalista ginekologii i położnictwa

  • lek. Barbara Korczyńska-Tartanus - specjalistka ginekologii i położnictwa

  • lek. Marta Krawczyk

  • dr n. med. Anna Madej - specjalistka ginekologii i położnictwa

  • lek. Ewelina Mironiuk

  • lek. Sylwia Miśta - specjalistka ginekologii i położnictwa

  • lek. Stanisław Pazio - specjalista ginekologii i położnictwa

  • lek. Martyna Przyborowska

  • dr n.med. Małgorzata Radowicka - specjalistka ginekologii i położnictwa

  • lek. Karolina Spychała-Śliwińska - specjalistka ginekologii i położnictwa

  • dr n. med. Wojciech Strzyżewski - specjalista ginekologii i położnictwa

  • lek. Małgorzata Szwaj - specjalistka ginekologii i położnictwa

  • lek. Krzysztof Wilk - specjalista ginekologii i położnictwa

  • lek. Jerzy Zagórski - specjalista ginekologii i położnictwa

bottom of page