top of page
DSC_8898 (1).jpg

Oddział Patologii Ciąży

Nasz oddział Patologii Ciąży składa się z 4 sal dwu osobowych oraz jednej Sali izolacyjnej - pojedynczej. Każda sala posiada łazienkę z prysznicem.

Pacjentki przebywające na oddziale mają dostęp do piłek, worków saco oraz imersji wodnej – prysznica. Oferujemy wsparcie psychologa.

Przy każdym łóżku znajduje się aparat KTG dedykowany pacjentce. Dysponujemy systemem całodobowego, ciągłego monitorowania komputerowego zapisów KTG - dzięki czemu nie tylko położne mają dostęp do interpretacji zapisów ale również lekarze przebywający na innych odcinkach.

Opieką otaczamy pacjentki od 32 tygodnia ciąży. Pacjentki skierowane z Poradni Ginekologiczno – Położniczej , Izby Przyjęć oraz innych szpitali zostaną otoczone odpowiednią , profesjonalną opieką przez nasz personel medyczny.

Opieka położnicza
i lekarska

Wsparcie
psychologa

Wsparcie fizjoterapeuty

Aparat KTG przy każdym łóżku

18003966721836205.jpg
22a3f986-2c3e-4f2b-a0d8-5a157266689e_edited.jpg

Poradnia Patologii Ciąży

Specjalnie dla Pań, których ciąża jest obciążona prowadzimy Poradnie Patologii Ciąży z punktem kwalifikacji do planowych cięć cesarskich.

Wizyty odbywają w poniedziałki w godzinach 9.00-14.00 w Przychodni Przyszpitalnej i są realizowane przez lekarzy specjalistów z naszego Oddziału. Zapisy odbywają się bez skierowania.

W poradni udzielana jest pomoc kobietom, których ciąża jest zagrożona, kobietom z obciążonym wywiadem chorobowym i poronieniami w wywiadzie.

 

Należy pamiętać, że w większości przypadków ciąża przebiega prawidłowo. Zdarza się jednak, że zmiany zachodzące podczas ciąży sprzyjają rozwojowi niektórych chorób, które mają istotny wpływ na jej przebieg oraz na zdrowie matki i płodu. Niekiedy sama ciąża powoduje nasilenie przebiegu wcześniej istniejących schorzeń. Wcześniej wykryty problem, pozwala na objęcie kobiety ciężarnej lepszą opieką i tym samym zwiększa się szansa na pomyślne zakończenie ciąży.

Poradnia zajmuje się:

  • leczeniem i zapobieganiem komplikacji porodowych w ciążach powikłanych różnymi schorzeniami pacjentki np. nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, cholestaza wewnątrzwątrobowa, choroby nerek i inne choroby ogólnoustrojowe,

  • zapobieganie powikłaniom związanych z przebiegiem samej ciąży takich jak: krwawienia w ciąży, zagrażające poronienia, zagrażający poród przedwczesny, patologia łożyska, hipotrofia płodu czy niewydolność szyjki macicy

  • prowadzeniem ciąży bliźniaczej

     

90df7cec-e79e-4198-8072-de8ea18bf594.jpeg


BADANIE  USG

Jest ono podstawą odpowiedniej opieki prenatalnej. Od wyniku badania zależy, jakie zalecenia związane z prowadzeniem ciąży zostaną wydane.



 

Projekt bez nazwy.png

BADANIE KARDIOTOKOGRAFICZNE - KTG

Polega ono na monitorowaniu i zapisie akcji serca płodu przy jednoczesnym monitorowaniu częstotliwości skurczów macicy i służy do wykrycia lub wykluczenia ewentualnych nieprawidłowości. Badanie jest nieinwazyjne i bezbolesne, do jego przeprowadzenia na brzuchu kobiety umieszczone są 2 peloty. Wykonanie zapisu niezbędnego do analizy trwa 30-40 minut i nie powinno się go przerywać.

Projekt bez nazwy1.png

SPECJALISTYCZNE BADANIA KRWI

 

Lekarz prowadzący decyduje o konieczności wykonywania dodatkowych badań krwi, które pozwalają pogłębić diagnostykę.

Projekt bez nazwy2.png
bottom of page